BOTANİCA İSTANBUL PROJESİ

İstanbul / Beylikdüzü

Proje Durumu: Hemen Teslim

Proje Alanı: 28,000 m²

+90 212-875 55 57

ŞEHRİN EN DOĞAL HALİ

"Şehrin en doğal hali" sloganı ile başlayan Botanica İstanbul projemizde Kapalı otopark alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları, spor salonu ve sosyal donatılara sahip. Beylikdüzünün en seçkin yerinde ve metrobüse 1 dakkika yürüme mesafesinde.

DOĞAMIZDA AİLE VAR

Botanica'da ailenizle birlikte bambaşka bir dünyaya kapı açacaksınız. 1+1 ,2+1, 3+1 ve 4+1 yaşam seçenekleri ile metrekarelere sığmayacak kadar mutlu bir yaşam sizi ve ailenizi bekliyor .

HAYATIN TAM MERKEZİNDE

Botanica, metrobüse, otobüs durakları ve E-5 ana arteli 100 metre mesafede, yanıbaşından Marmarapark Avm, 500 metre mesafede Migros, Bauhouse ve Reel Market ile hayatın tam merkezinde...

YAŞAM SEÇENEKLERİ

Botanica'da ailenizle birlikte bambaşka bir dünyaya kapı açacaksınız. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 yaşam seçenekleri ile metrakarelere sığmayacak kadar mutlu bir yaşam sizi ve ailenizi bekliyor ...

 

İSTANBUL'UN ÇEKİM MERKEZİ; BEYLIKDÜZÜ

E-5 karayolu üzerinde yer alan Beylikdüzü; İstanbul’un modernleşen yüzünü en iyi yansıtan ilçelerden biridir. Düzenli şehir yapılanması, büyük alışveriş merkezleri, modern hastaneleri, özel okulları ve zengin kültürel faaliyetleriyle Beylikdüzü; yaşamı keyfe dönüştürüyor…

Olanaklar

YAŞAMIN EN LEZZETLİ YERİ

Botanica'da lezzetin de en doğal ve en benzersiz halini bulacaksınız. Eşsiz restoranları ile yaşamın en tatlı anlarını burada yaşayacak ve lezzetin doğal olarak büyüleyen dünyasına kapılacaksınız.

YÜZÜNÜZ HEP GÜLECEK

Şöyle güzel bir havuzda yüzmek kolay. Ama yeşillikler içinde yer alan Botanica havuzunda yüzmek ise başka bir olay. Siz ve sevdikleriniz Botanica'da her kulaçta düşlerine yaklaşacak.

DOĞALLIK RUHUMUZDA VAR

Botanica'da yaşayacağınız büyüleyici spa deneyimi ile, eşi benzeri olayan bir kusursuzluğu ruhunuzun derinliklerinde hissedeceksiniz. Bu büyüleyici dünyada kaybolacak ve adeta yeniden doğacaksınız.

O KADAR RAHAT Kİ

Çünkü burası Botanica. Burada sizin rahatlığınız için herşey düşünüldü. Mutluluğun ve rahatlığın dayanılmaz cazibesine kapılacaksınız. Botanica'da her gün başka rüyanızı gerçekleştireceksiniz.

GÜVENDESİNİZ

Doğanın en güvenli yerindesiniz. Çünkü Botanica'da yer alan ileri teknoloji kameralar ile donatılmış benzersiz güvenlik sistemleri ile evinizde huzur içinde yaşayacaksınız.

Fiyatlar

GÜNCEL FİYAT LİSTESİNİ ÖĞRENMEK İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ

İstanbul / Beylikdüzü

Firma Bilgileri

Proje Konut Danışmanlık
E-5 Yanyolu
Beylikdüzü / Yakuplu
34520 İstanbul
Bize Ulaşın

Esenyurt, İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken, 2008 yılında Kıraç beldesi ile birleştirilerek ilçe olmuştur. Namık Kemal Mahallesi, Atatürk Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, İncirtepe Mahallesi, Saadetdere Mahallesi, İnönü Mahallesi, Fatih Mahallesi, Örnek Mahallesi, Talatpaşa Mahallesi, Mehterçeşme Mahallesi, Pınar Mahallesi, Sanayii Mahallesi, Esenkent Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Ardıçlı Evler Mahallesi, Yenikent Mahallesi ve Merkez Mahallesi olmak üzere on dokuz mahalleden oluşmaktadır.

 

Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere köyü ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır.

 

İlçede 13 sağlık ocağı 1 devlet hastanesi 1 kızılay hastanesi (kızılay hastanesi devlet hastanesi ek binası haline getirilmiştir) ve 1.000.000. m² şehir parkı bulunmaktadır. İlçede güvenlik 1 haziran 2009 itibariyle polis teşkilatına geçmiştir. Emniyet müdürlüğü binası hazırlanmıştır.

 

Esenyurt'un yüzölçümü 2.770 hektardır ve 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmıştır. Belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgede bir hizmet atağı başlatılmıştır.

 

Tarihçesi:

19. yüzyılın başlarında Ekrem Ömer Paşa'ya ait çiftlik toprağında kurulan yerleşme, buranın hissedarlarından olan Eşkinozgillerden Eşkinoz adını almıştır.

 

1967'de de yerleşimin adı Esenyurt olarak değiştirilmiştir. Eşkinoz Çiftliği'nde çalışanların oluşturduğu yerli halka 1920-1938 yıllarında Romanya ve Bulgaristan'dan göçenlerin katılımı ve son yıllarda iç ve dış göçlerle gelen nüfus, etnik yapının bugünkü halini almasını sağlamıştır.

 

Esenyurt‘un kurucu belediye başkanı Gürbüz Çapan‘dır. Şu an belediye başkanlığı görevini Ak Parti grubundan Necmi Kadıoğlu sürdürmektedir. İlk yerleşim, Merkez Mahallesi'nde Köyiçi Mevkiinde oluşmuştur. Bugün hala bu alanda bulunan çingenelerin yaşadığı ve yerleşmenin en yoğun özelliklerini taşıyan Çingene Mahallesi ilk yerleşmenin çekirdek alanlarından biridir. 1920-1938 yıllarında bölgeye gelen Romanya ve Bulgaristan göçmenlerinin ikamet ettiği Merkez Mahallesi'nin kuzey kesiminde bulunan göçmen mahallesi de yerleşmenin en eski bölgesidir.

 

Esenyurt Belediye Başkanları:

Gürbüz Çapan Cumhuriyet Halk Partisi 1989-2004

Necmi Kadıoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi 2004-

 

Esenyurt Belediye Başkanları ve Partileri:

Yıl        Belediye Başkanı       Parti    Oy Oranı

2009   Necmi Kadıoğlu         AK PARTİ       %44,34

2014   Necmi Kadıoğlu         AK PARTİ       %46,98

Proje Konut Markalı Konut Projesi Pazarlama ve Satış BOTANİCA İSTANBUL PROJESİ ŞEHRİN EN DOĞAL HALİ "Şehrin en doğal hali" sloganı ile başlayan Botanica İstanbul projemizde Kapalı otopark alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları, spor salonu ve sosyal donatılara sahip. Beylikdüzünün en seçkin yerinde ve metrobüse 1 dakkika yürüme mesafesinde. DOĞAMIZDA AİLE VAR Botanica'da ailenizle birlikte bambaşka bir d,Beylikdüzü,Merkez, Konut + Ticari Projeler Proje Konut Markalı Konut Projesi Pazarlama ve Satış,botanica,istanbul,projesi,sehrin,en,dogal,hali"sehrin,en,dogal,hali",slogani,ile,baslayan,botanica,istanbul,projemizde,kapali,otopark,alani,açik,ve,kapali,yüzme,havuzlari,spor,salonu,ve,sosyal,donatilara,sahip,beylikdüzünün,en,seçkin,yerinde,ve,metrobüse,1,dakkika,yürüme,mesafesinde,dogamizda,aile,varbotanica'da,ailenizle,birlikte,bambaska,bir,d,beylikduzu,merkez,konut,+,ticari,projeler, Proje Konut Markalı Konut Projesi Pazarlama ve Satış BOTANİCA İSTANBUL PROJESİ ŞEHRİN EN DOĞAL HALİ "Şehrin en doğal hali" sloganı ile başlayan Botanica İstanbul projemizde Kapalı otopark alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları, spor salonu ve sosyal donatılara sahip. Beylikdüzünün en seçkin yerinde ve metrobüse 1 dakkika yürüme mesafesinde. DOĞAMIZDA AİLE VAR Botanica'da ailenizle birlikte bambaşka bir d,Beylikdüzü,Merkez, Konut + Ticari Projeler